Pośrednik kredytowy


Zaciągnięcie kredytu to często dość ważna decyzja, której towarzyszą emocje. W końcu mowa o wzięciu pożyczki, czyli długu, tak więc nie ma się co dziwić. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo banków i ofert kredytowych, stąd też wybór nie jest prosty. Do tego dochodzą niejednokrotnie obco brzmiące terminy jak RRSO czy stopa procentowa. W połączeniu z emocjami zwykle towarzyszącymi pieniądzom sprawa wyboru kredytu staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Z pomocą może przyjść pośrednik kredytowy bądź doradca kredytowy. Mimo podobnego brzmienia tych zawodów różnica między nimi jest dość znacząca.
Doradca kredytowy z założenia nie pobiera wynagrodzenia ani prowizji od kredytodawcy, natomiast pobiera pieniądze za doradztwo od klienta, czyli kredytobiorcy. Pośrednik kredytowy to osoba, która pobiera wynagrodzenie od instytucji udzielającej pożyczkę. Może to budzić watpliwości co do bezstronności takiej osoby i działania w dobrej wierze klienta, jednak nie jest to regułą. Zazwyczaj pośrednik kredytowy przedstawia kilka ofert kredytobiorcy i przedstawia mu rekomendacje. Ostateczna decyzja należy zawsze do klienta.
Pośrednik kredytowy powinien oczywiście być w stanie odpowiedzieć na wiele pytań i rozwiać wątpliwości osoby starającej się o pożyczkę. Osoba na tym stanowisku będzie w stanie także doradzić co zrobić aby zwiększyć swoją zdolność kredytową czy pomóc w załatwieniu formalności.
Na co zwrócić uwagę w przypadku poszukiwania pośrednika kredytowego? Docelowo najlepiej, gdy osoba pełniąca tę funkcję wykazuje się jak największą transparentnością działań i jasnością komunikacji. Oczywiście warto zwrócić na ofertę przedstawionych kredytów oraz oferowane wsparcie w całym procesie. Stąd też warto szukać jak najbardziej konkretnej pomocy, np jeśli mieszkamy na terenie Poznania i zależy nam na bezpośrednim kontakcie, najlepiej będzie szukać ofert pod hasłem na przykład 'pośrednik kredytowy Poznań’ co pozwoli zawęzić liczbę trafień. Warto także przygotować sobie listę pytań do takiej osoby a także poprosić o kontakt do jednego z byłych klientów.

Pośrednicy kredytowi z doświadczeniem: https://your-choice.com.pl/